MESAJI


        Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana sevgi, saygı ve samimiyetle hareket ettik. Günübirlik işler yaparak değil, gelecek nesillerimizi düşünerek hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Etkin,  verimli, vatandaş odaklı, hesap verebilen, katılımcı ve şeffaf hizmet anlayışıyla siz değerli kardeşlerimin hayatını kolaylaştırmayı hedefledik. Bizler gerçekleştirdiğimiz hizmetlerde kaynak kullanımında hizmet ve kalite, çalışan memnuniyeti, fırsat eşitliği, sosyal belediyecilik, çevreye, kültürel ve tarihi dokuya saygılı olma prensiplerine daima bağlı kaldık. Bundan sonra da bağlı kalmaya devam edeceğiz.
        Baklan Belediyesi'nin faaliyetlerine ve projelerine yön verecek temel politikaları ve önceliklerini belirlemek için kolları sıvadık. Seçim öncesinde altını çizdiğimiz sözlerin seçim sonrasında üstünü çizmiyoruz. Baklanlı olmayı ayrıcalık haline getirmek ve siz değerli hemşehrilerimizin yaşam kalitesini yükseltmek için katılımcı ve mükemmeliyetçi bir üst yönetim anlayışını benimsiyoruz.
       Halkımızın memnuniyetini sağlayacak, kaliteli hizmet ve proje üretmek öncelikli hedefimizdir. Bu uğurda tüm imkanlarımızı ve kaynaklarımızı; adil, etkili ve verimli kullanmaya gayret ediyoruz. Bizler hizmet çizgimizi belirlerken halkımızla iç içe olmayı ve bire bir diyalog kurmayı tercih ettik. Var oluş amacımızın halkımıza hizmet olduğu bilincini, daima omuzlarımızda taşıyoruz. Şehirleri sadece insanlar yaşatmaz, aynı zamanda şehirler de insanları yaşatır. Bu sebeple bir hizmet üretirken, kaliteli olması kadar yerinde ve zamanında olmasına gayret ediyoruz. Siz değerli Baklanlılar’ın hizmetlerimizden duyduğu memnuniyet, amacımıza ulaştığımızın en önemli göstergesidir.
       Baklan Belediyesi üst yönetimi, kentin gelişimini sağlamak, kent halkının yaşam seviyesini artırmak, öncü ve örnek belediye olabilmek için “Yeni Kamu Yönetimi” anlayışı çerçevesinde, ilkeler belirlemiştir. Bu ilkeler belediyenin karar ve uygulamalarına yol gösterici olacaktır. Biliyoruz ki, demokrasiyi üstün kılan halkın siyasal katılımı ve denetimidir. Katılımın amacı siyaseti ve yönetimi etkilemek, gerektiğinde yön vermektir. Belediyeler de halka en yakın kamu kurumlarıdır. Bu sebeple vatandaşlarımızla iç içe duruşumuz her zaman devam edecektir. Yeni talep ve beklentileriniz için her zaman yakınınızda olacağız. Sizler için hazırladığımız yeni internet sitemizle bilgi toplumunun gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Baklanlı olmayı ayrıcalık haline getirecek ve sizlerin belediye hizmetlerinden farklı dijital platformlardan yararlanmanıza olanak sağlayacak teknolojilerle "Bir Tuş Uzağınızda" olmaya özen gösteriyoruz. Güzel ilçemizde gerçekleştireceğimiz projelerle 2019 yılına geldiğimizde Baklanlı hemşehrilerimizin bugünkü rüyalarını gerçeğe dönüştürmüş olacağız. Allah utandırmasın. 
 

                                                                                                                                                                                                                                                               YUSUF GÜLSEVER

                                                                                                                                                                                                                                                            Baklan Belediye Başkanı