BAKLAN'A DEV BİR HİZMET DAHA

Baklan İlçemiz 92.000 hektarlık Baklan Ovası üzerinde yer almakta ve halkımızın tamamı tarımsal üretimle iştigal etmektedir. Üretmiş oldukları ürünlerle kendi aile ekonomilerine ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlamaktadırlar.
İlçemizde çiftçilerimizi, gençlerimizi faaliyet konusu olan ilimle, teknolojiyle daha yakından buluşturacak olan; Tarım Teknolojileri ve Hayvan Sağlığı Anadolu Teknik Ziraat Meslek Lisesinin açılabilmesi için Millî Eğitim Bakanlığımız ile gerekli görüşmeler yapılmış olumlu değerlendirmeler sonucu kendilerinin bilgileri doğrultusunda bu yöndeki resmi müracaatımız Bakanlığa ulaşmıştır.
İlçemizde 2023-2024 eğitim öğretim yılına hazır hale getirmeye çalıştığımız toplam 2.203,12 m² kapalı alana sahip binamız Belediyemiz tarafından tamamlanma aşamasındadır.
Sayın Cumhurbaşkanımızın zirai eğitim konusunda işaret buyurduğu, Tarım Teknolojileri ve Hayvan Sağlığı Anadolu Teknik Ziraat Meslek Lisesinin İlçemizde açılması Baklanımızın gelişimine, üretimine ve ekonomisine değer katacaktır.
Tarımı, üretimi ve üreticiyi ön planda tutan ve bizlerin önünü açan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, bu konuda destek olan Milli Eğitim Bakanımıza, Tarım ve Orman Bakanımıza, Valiliğimize, tüm kurum ve kuruluş temsilcilerine ve Baklan halkımıza teşekkür ederiz.